Image Alt

Masaż na cztery ręce

a
Szukasz ciekawej alternatywy dla klasycznych technik masażu? Wypróbuj masaż na cztery ręce!
Doświadcz uczucia głębokiego relaksu i odprężenia.

Na czym polega masaż na cztery ręce

Masaż na cztery ręce, określany też jako masaż synchroniczny, stanowi jedną z najskuteczniejszych metod redukowania poziomu stresu. To połączenie technik masażu relaksacyjnego, klasycznego oraz technik wschodnich.
Jego głównym wyróżnikiem jest to, że wykonuje go w tym samym czasie dwóch specjalistów. Ich zadaniem jest zachowanie spójnego tempa wykonywanych ruchów i jednakowej siły nacisku. Podczas masażu dąży się do jednoczesnego oddziaływania na lewą i prawą stronę ciała masowanej osoby.

Najważniejsze korzyści

Masaż na cztery ręce słynie ze swych właściwości relaksacyjnych. Dlatego polecany jestosobom przemęczonym oraz doświadczającym silnego stresu. Pomaga pozbyć się napięć, wprawiając masowanego w stan błogiego odprężenia. Zaleca się wykonywanie go w drugiej połowie dnia, ponieważ ułatwia zasypianie, korzystnie wpływając przy tym na jakość snu.
Ponadto masaż na cztery ręce pomaga w przywróceniu równowagi w obrębie układu kostno-mięśniowego, poprawia ukrwienie skóry i usprawnia przepływ limfy.

Zaznaj podwójnych doznań

Jedną z największych zalet masaży na cztery ręce jest zdecydowanie to, że potęguje on przyjemność odczuwaną podczas masażu. Technika ta stymuluje obie półkule mózgu w tym samym czasie, co pozwala w pełni skoncentrować się na płynących z ciała odczuciach i zaznać stanu silnego odprężenia.

Category:

Tags: