Image Alt

Masaż sportowy

Masaż sportowy to oferta powstała z myślą zarówno o profesjonalnych sportowcach, jak również amatorach kochających aktywność fizyczną. Tajski masaż sportowy pomoże Ci rozwinąć moc Twojego organizmu.
Tajski masaż sportowy skutecznie rozgrzewa układ stawowo-mięśniowy, przyczyniając się do pobudzenia krążenia krwi i limfy w organizmie. Ogromną zaletą masażu jest jego uniwersalność – można go stosować przed treningiem, a wtedy odpowiednio Cię do niego przygotuje i zaopatrzy w energię, jak i po wysiłku – pozwoli Ci się zregenerować i odzyskać siły. Historia zabiegu związana jest z Tajlandią, gdzie był stosowany jako część treningu zawodników Muay Thai, czyli tajskiego boksu. Wcześniej był szeroko stosowany wśród wojowników i żołnierzy.

Tajski masaż sportowy, a masaż tradycyjny

Podczas tajskiego masażu sportowego masażysta wykorzystuje więcej energii i siły niż podczas tradycyjnego masażu olejowego. Niezależnie od tego czy jesteś wyczynowym sportowcem czy po prostu odczuwasz zmęczenie i szukasz sposobu na odzyskanie witalności, oferowany przez nas masaż sportowy okaże się dla Ciebie doskonałym wyborem. Polecamy go aktywnym osobom na różnym etapie zaawansowania, gdyż masażystki zatrudnione w bydgoskim Katahani Spa bez kłopotu dopasowują siłę nacisku do wymagań każdego Klienta. Większość technik wykorzystywanych podczas masażu sportowego ma charakter dynamiczny, lecz w przypadku masażu głowy lub twarzy ruchy przybierają znacznie subtelniejszą formę.

Efekty tajskiego masażu sportowego

Masaż sportowy doskonale rozluźnia mięśnie i ścięgna. Odpowiednia technika masażu pozwala wyeliminować przykurcze i bóle, które są następstwem intensywnych ćwiczeń. Skutecznie pozbędziesz się zakwasów i zlikwidujesz przemęczenie. Regularne stosowanie masażu pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki i zwiększyć moc oraz wytrzymałość swojego organizmu, ograniczając jednocześnie ryzyko kontuzji. Jeśli jednak Ci się już przydarzy, z pomocą tajskiego masażu sportowego przyspieszysz procesy regeneracyjne.

Z zalet tajskiego masażu sportowego możesz skorzystać zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym. Warto wdrożyć go jako stały element planu przygotowawczego do zawodów, a także ważny czynnik regenerujący po zakończonych zmaganiach. Warto dodać, że masaż sportowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób uprawiających sport. Intensywna praca mięśni, odczuwanie chronicznego braku energii, brak swobody w poruszaniu się, bolesne usztywnienia mięśni – to tylko niektóre z sygnałów świadczących o przetrenowaniu. Warto w takich sytuacjach podjąć właściwe kroki celem ochrony naszego zdrowia i zapisać się na masaż sportowy w Katahani Spa z miasta Bydgoszcz.

Masaż sportowy – przeciwwskazania

Z uwagi na dużą intensywność, masaż sportowy nie jest przeznaczony dla każdego. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 

  • infekcje, stany przeziębieniowe
  • gorączka
  • stany zapalne w obrębie skóry, mięśni, ścięgien i stawów
  • choroby nowotworowe, krążenia, zakaźne
  • świeże rany, zrosty
  • ciąża

Category:

Tags: