Image Alt

Refleksoterapia — masaż tajski stóp

Refleksoterapia, czyli tajski masaż stóp, to ukojenie na wiele dolegliwości. Masaż jest wykonywany głównie dłońmi przy użyciu specjalnych patyczków. Podczas masażu skupiamy się głównie na obszarze dolnych partii nóg i samych stóp.
Refleksoterapia wykorzystuje starożytną sztukę uzdrawiania, stymulując kilka tysięcy zakończeń nerwowych, które są zlokalizowane na stopach. Dzięki odpowiedniemu uciskowi podczas masażu odblokowują się ścieżki energetyczne, tym samym poprawiając dopływ energii do narządów. Refleksoterapia stóp sprawia, że przepływająca przez nasze ciało energia harmonizuje się, przynosząc ulgę nie tylko stopom, ale i całemu organizmowi.

Komu dedykujemy refleksoterapię stóp?

Masaż jest polecany szczególnie dla osób, które cierpią na bezsenność, dokuczają im migrenowe bóle głowy oraz dolegliwości układu pokarmowego. Refleksoterapia sprzyja poprawie pracy wątroby, jednak przede wszystkim redukuje zmęczenie i daje wytchnienie zmęczonemu organizmowi.

Zabieg pomaga również pozbyć się problemu „ciężkich stóp”. Z uwagi na to, że większość czasu spędzamy w butach nasze nogi mogą być narażone na obrzęki spowodowane nieprawidłowym krążeniem. Refleksoterapia stóp stanowi naturalne remedium na tego rodzaju problemy. W bydgoskim Katahani Spa gościmy często kobiety noszące buty na wysokim obcasie. To właśnie one są szczególnie narażone na bolesne spięcia łydek oraz stóp.

Zabiegi z zakresu refleksoterapii stóp wykonywane w salonach Katathani Spa mają charakter leczniczy i opierają się na dorobku Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Zalety refleksoterapii stóp 

Z uwagi na to, że refleksoterapia stóp polega m.in. na oddziaływaniu na zakończenia nerwowe, korzyści wynikające z zabiegu można zauważyć w całym organizmie. Zabieg ma więc pozytywny wpływ na funkcjonowanie wielu organów wewnętrznych. W Katahani Spa z miasta Bydgoszcz zatrudniamy wyłącznie doświadczone masażystki, które doskonale wiedzą jakie punkty na stopach zaangażować w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Gwarantujemy komfortowe warunki masażu oraz skuteczną refleksoterapię stóp realizowaną zgodnie z technikami kultywowanymi w Tajlandii.

Category:

Tags: